Tento týden jsme vzpomínali, jak jsme prožili Vánoce a hlavně, co Ježíšek dětem nadělil. A protože k nám do školky Ježíšek ještě pod stromeček nestihl nadělit nic, zkusili jsme ho s dětmi z ostatních tříd přivolat společnou koledou a básničkou. A opravdu se to podařilo. Po návratu do třídy nás čekala nadílka nových hraček a stavebnic. K Vánocům jsme se také vrátili pohádkou „Tulákovy první Vánoce“ a dokončením vánočních přání. Děti si vyrobily koruny pro krále a seznámily se s koledou „My tři králové“. Vyzkoušely si také převleky. Zbytek týdne jsme se již věnovali tématu. Hned v pondělí se děti seznámily s kalendářem počasí, kde určují roční období podle obrázku, jaký je den a jaké je venku počasí. Společně jsme vyjmenovali všechny dny v týdnu a také měsíce. Děti podle obrázků vyprávěly, co je pro jednotlivé měsíce charakteristické. Jako vždy i tento týden jsme si všichni užili i dalších aktivit, vyrábění, cvičení, tanečků a pobytu na čerstvém vzduchu.

Krásný víkend přejí paní učitelky