Aktivity 15.3. – 19.3. 2021

   Ahoj  děti, tento týden nás čeká téma „Vstávej semínko!“. Už se nám blíží příchod jara, příroda se pomalu probouzí a sluníčko nám čím dál víc hřeje. Připravili jsme pro vás nové aktivity, tak se s nimi pojďme seznámit.

 1. Určitě v těchto dnech trávíte s rodiči spoustu času venku.  Zkus při nějaké procházce nebo na své zahradě pozorovat, co vše se v přírodě mění (rostou sněženky, na stromech raší pupeny – co to je?, jsou slyšet ptáci – znáš nějaké?,…) Povídej si s rodiči o všem, čeho jsi si všiml/a
 • Venku můžeš i sportovat – na zahradě si s tatínkem postav nějakou jednoduchou překážkovou dráhu, skákej panáka, zahrajte si kopanou, házet míčem, procvičuj rovnováhu – chůze po laně položeném na zemi, holubička
 • Popros maminku, aby ti pustila na www.youtube.com  pohádku  „Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko“ (kdo má doma knihu, může si ji přečíst) – povídej si o pohádce
 • co semínko potřebuje ke svému růstu
 • co jim ze semínka vyrostlo
 • kdo je větší – Křemílek nebo Vochomůrka
 • všiml/a jsi si, kdo jim nejvíc pomůže
 • I ty si můžeš zkusit sám/sama vyklíčit semínka a vypěstovat rostlinku. Do plastového víčka nebo krabičky dej vatu, pokrop vodou a usaď různá semínka, která najdeš doma (hrách, čočku, fazole, obilí,… ) – nezapomeň občas zalít a za pár dní budeš koukat, co se bude dít (opět můžete vyfotit a poslat)
 • PETRKLÍČ – potřebuješ tempery (popřípadě vodovky), víčka (alespoň 3) od PET lahve, čtvrtku. Víčka si namáčej do barvy, která se ti líbí a otiskávej do tvaru květu, štětcem si domaluj listy, stonek, trávu (v odkazu se podívej na obrázek)
 •  Podívej se na pohádku na www.youtube.com „Chaloupka na vršku – Jak píšťalka pomohla“ a odpověz na otázky:
 • jací ptáci se vraceli z teplých krajin?
 • víš, z jakých proutků se vyrobí píšťalka?
 • jak a komu pomohla?
 • poznáš ptáčka, který chlapcům pomáhal najít tatínka?
 • pamatuješ si, jaká zvířátka se v pohádce objevila?
 • JARNÍ KVĚTINY – na obrázcích jsou kytičky, které nám rostou na jaře, zkus alespoň některé pojmenovat a určit jejich barvu. Maminka ti také může pomoci   (v odkazu najdeš obrázky)
 • KOČIČKY – víš, co jsou „kočičky“? Rodiče ti určitě napoví…. Na jejich výrobu budeš potřebovat vodovky, lepidlo, kousky vaty nebo postačí nastříhaný vatový tampónek, čtvrtku. Namaluj si větvičky podle své fantazie, když barva zaschne, nalep vatu a střídej přitom strany (najdeš také v odkazu)
 1. Nakonec máme připravenou veselou básničku, můžete si společně s rodiči učit       „Zvědavé semínko“

                            Semínko se probudilo,

                            z hlíny lístek vystčilo.

                            Pak hned druhý také třetí,

                            milé děti, ten čas letí!

                           Semínko se rozesmálo,

                           ono už je vážně jaro!

                           Vyndám lístky, vyndám kvítí

                           jen ať na ně slunce svítí!

 Mějte se krásně a opět se těšíme na vaše fotky

                                                                                           vaše paní učitelky