Aktivity pro děti 26.4. – 30.4. 2021

                       „Chráníme a uzdravujeme svět“

   Ahoj děti,

tento týden nás čeká další zajímavé téma – „Chráníme a uzdravujeme svět“. Ve čtvrtek byl „Den Země“ – víte, co to znamená? Naše planeta měla svátek! Bohužel se jí moc dobře nedaří a my věříme, že nám pomůžete ji alespoň trošku uzdravit. Tady na vás čekají malé nápovědy. Tak jdeme na to….

Držíme palce a moc se těšíme na fotečky!

  1. Povídej si s rodiči o naší planetě, jak vypadá, co znamenají barvy, které má na sobě a proč se jí moc dobře nedaří. Určitě znáš barevné kontejnery, víš, co do nich patří? Jaké mají barvy? (modrá, zelená, žlutá) Třídíte doma odpad? – zkus doma pomáhat, planeta ti bude vděčná.. – a nejen ta…
  • V úvodu jsme ti psali o „svátku naší Země“ – slyšel jsi už někdy o tom? Popros maminku, aby ti v odkazu přečetla něco o tomto svátku. Povídejte si o tom, co pro naši planetu ty a tvá rodina děláte, nebo byste mohli udělat…         https://photos.app.goo.gl/rsdueB8SYMzAQ2my7
  • Venku už je lepší počasí, proč tedy netrávit více času tam…..projeď se na kole, koloběžce, skákej panáka, postav si nějakou jednoduchou překážkovou dráhu, natáhni si švihadlo na trávu, procvičuj rovnováhu, zahrajte si společně nějakou pohybovou hru, s míčem,…
  • ZEMĚ – vyrob si svou planetu, budeš potřebovat tužku, čtvrtku, vodovky a barevné papíry. Obkresli si kruh, vodovkami vybarvi vodu – moře, oceány – ostatní vylep natrhaným barevným papírem. https://photos.app.goo.gl/5pWu6utc6bZyURMX7
  • STROM – namaluj si svůj strom – pomáhají také našemu životu na Zemi. Potřebuješ  tužku, čtvrtku, vodovky (tempery), barevné papíry, víčka od pet lahví – zelená, ruličku od toaletního papíru. Možností je spousta, můžeš se insprovat obrázky, ale můžeš vyrábět jen podle sebe.
  • SLUNCE – bez sluníčka by na naší planetě nebyl žádný život! Potřebuješ čtvrtku, vodovky, (popř.barevné tuše), voskovky, pastelky, černý fix
  • Popros maminku, aby ti přečetla básničku a zkus se ji naučit:

Třídíme odpad

I když jsme jen malé děti,

umíme už třídit smetí.

Modrá, žlutá, zelená,

víme, co to znamená.

Nedá nám to žádnou práci,

už jsme jako dospěláci.

Papír, plasty, sklenice,

nápojové krabice.

Prší, prší, jen se leje,

popelář se na nás směje.

Rychle z auta vyleze,

odpadky nám vyveze.

  • KONTEJNERY – nalep si jednoduché kontejnery a nauč se správně třídit odpad. K tomu potřebuješ barevné papíry, nůžky, čtvrtku (karton), obrázky z letáků nebo si můžeš odpad nakreslit sám

Držíme palečky, aby se ti vše podařilo. Doufáme, že jsi se něco zajímavého dozvěděl i naučil. Těšíme se další fota, snad se již všichni brzy sejdeme u nás – u ZELEŇÁČKŮ

                               tvoje paní učitelky