Ahoj děti,

máme pro vás připravené další úkoly na tento týden, tentokrát na téma Zvířecí maminky a miminka, věříme, že se vám bude téma líbit a užijete si zábavu. Úkoly zkuste dokončit bez pomoci maminky a tatínka, ty pěkně poproste o pomoc při čtení zadání, nebo třeba spouštění videa. Úkol vždycky splňte tak, jak vám to půjde.

Album plné aktivit: https://photos.app.goo.gl/ohAUNvFKmp9BwpH98

 • Básnička Na dvoře – máš ji nahranou v příloze, kdyby ti nešla spustit, popros rodiče, ať ti jí přečtou (je naskenovaná v albu). Básničku se nemusíš učit, je moc dlouhá, jen jí pozorně poslouchej a zkus rodičům říct, o kterých zvířátkách byla, na konci básničky máš nahrané otázky, na které zkus odpovědět.
  https://drive.google.com/file/d/1fEjZKYncFKIHtSZr27C9oKhvT3TNRHdU/view?usp=sharing
 • Video „Jak štěňátko chtělo malé pejsky“
  https://www.youtube.com/watch?v=giQhXHl8f20
  • podívej se na video
  • namaluj na papír štěňátko z pohádky, nezapomeň zaplnit celou plochu papíru, správně držet tužku a sedět rovně u stolu, používej pastelky
  • zkus rodičům říct, o čem pohádka byla, jaká zvířátka si viděl/a, zkus je pojmenovat
 • Tvoření farmy, dvorku z kostek – určitě máš doma nějakou stavebnici, kostky a také zvířátka, postavy a domečky, zkus si postavit svojí vlastní farmu, nebo dvoreček plný zvířátek, nezapomeň, že některá zvířátka musí být v ohrádce, nebo za plotem, aby neutekla. Lidé bydlí v domečku a domeček potřebují i zvířátka, aby se měla kam schovat, pejskovi můžeš postavit pěknou boudu.
 • Tvoření z papíru – v albu najdeš návod včetně šablonek na výrobu kočičky nebo slepičky s kuřátkem, zkus si vybrat jeden výrobek a vyrobit ho, potřebovat budeš čtvrtky, případně papíry, nůžky, tužku, lepidlo, pastelky, popros rodiče o pomoc s vytištěním a s přečtením návodu.
 • Poslechni si písničku „Když jsem já sloužil“ a dívej se u toho i na video – jestli ji znáš, tak si zazpívej, nebo ji poslouchej častěji a třeba se ji zvládneš naučit, je plná zvířátek. Vzpomeneš si alespoň na tři zvířata z písničky? (kuřátko, kachna, husa, kravička, telátko).
  https://www.youtube.com/watch?v=dhedg_B5Wsc
 • A na závěr trocha pohybu
  • alespoň dvakrát za týden si udělej rozcvičku, jako to umíš ze školky, protáhni se od hlavičky až k patě
  • můžeš napodobovat zvířátka, nejenom zvukem, ale hlavně také pohybem (pejsek, kočička, žabka…)
  • domluv se s rodiči a běžte se projít do okolí, určitě nějaká zvířátka potkáte a hlavně budete na čerstvém vzduchu, snad se nám i oteplí a užijete si i sluníčka

Těšíme se na fotky a videa a hlavně také na to, že se snad brzy potkáme ve školce, myslíme na vás, je nám smutno!                                                                                                                                                      

Vaše paní učitelky