Vážení rodiče, podařilo se mi zajistit následující představení. Protože je nutné platit fakturou předem, prosím do 15.3. částku 200,-. Přeplatek dám do fondu 🙂 Kdo s účastí Vašeho dítěte nesouhlasíte, dejte mi, prosím, do téhož data vědět. Děkuji 🙂

Umělecké studio MÚZY při Hudebním divadle v Karlíně uvádějí

Výchovný zábavný pořad pro ZŠ 

JEDEN DEN U DVOŘÁKŮ

aneb Táta má zítra narozeniny

Chcete, aby se vaše děti dozvěděly něco o díle, osobnosti a rodině skladatele Antonína Dvořáka? A také něco o životě rodin na konci 19.století? Pak přijměte naše srdečné pozvání na návštěvu do početné rodiny skladatele Antonína Dvořáka do jejich domku ve Vysoké u Příbrami. Je 7.září roku 1896, den před oslavou 55. narozenin slavného skladatele. Společně s jeho manželkou, jeho šesti dětmi a mladým houslistou Josefem Sukem se aktivně zapojíte do narozeninových příprav, uvidíte, co dělali, jak si hráli, jak zpívali, co rádi vařili, jak se oblékali, jaké byly Dvořákovic děti, jaké měly zájmy, jak zlobily. A především si poslechnete, co mistr skládal i co dostal od dětí k narozeninám. A nemusíme jezdit až do Vysoké, všechny a všechno si přeneseme na Malou scénu Hudebního divadla v Karlíně a připomeneme si jednoho z našich nejlepších a nejslavnějších hudebních skladatelů, jeho hudbu i dobu, ve které Dvořákovi žili.

Scénář: Alena a Jan Pixovi

Hrají a zpívají: Antonín Dvořák: Felix Slováček jr. nebo Martin Sochor

Maminka Anna:  Anna Julie Slováčková nebo Gabriela Urbánková

Houslista Josef Suk: Ondřej Suchan

Rusalka: Anna Flajšmanová

a Dvořákovy děti: OtílieAnna, MagdaToník,  Otík a Lojzička

Klavírní doprovod: Vojtěch Adamčík

Jeden den u Dvořáků, Malá scéna, cena: 199 Kč, doprovod zdarma, délka představení: 60 minut