Jak název napovídá, tento týden jsme si povídali o zdraví, a o tom, jak o něj pečovat. Co dělat, když jsme nemocní, jak probíhá návštěva u lékaře, proč chodíme k zubaři, k čemu je zapotřebí nemocnice, nebo třeba k čemu slouží lékárna. Pohádku „O hrochovi, který se bál očkování“ jsme využili při rozhovorech o tom, proč se nemusíme očkování bát a proč občas každý z nás dostane injekci.

Seznámili jsme se s říkankou „Polámal se mraveneček“ a učili se písničku o medvědovi, kterého bolel zub. Při skupinových aktivitách děti sestavovaly puzzle lidského těla, třídily do dvou skupinek obrázky zdravých a nezdravých potravin a vyzkoušely si, jak ošetřit kamaráda. Nechyběly ani pohádky a předškolácké úkoly.

Nezapomínali jsme ani na pobyt venku, ať už na zahradě, nebo při procházkách.

https://photos.app.goo.gl/9vLVS5fbRtVKwKa99