Březen, ke knihám vlezem! Byl to pohádkový týden, kdy jsme si s dětmi povídali o knihách, že je březen měsíc knih, že si jich musíme vážit, opatrovat je, jak s nimi zacházet, s jakými druhy knih se můžeme setkat. Děti, které nezapomněly (a za to je moc, moc chválíme) si z domova přinesly svou oblíbenou knihu, kterou nám ve třídě představily, ukázaly obrázky a povyprávěly, o čem je. Navštívili jsme místní knihovnu, kde dětem paní knihovnice připravila na ukázku několik dětských knih a na rozloučenou přečetla  příběh o slušném chování. Děti ji na oplátku za návštěvu nakreslily překrásné pohádkové obrázky. Pohádky jsme nejen četli, ale také si je zahráli – „O veliké řepě “ a „Boudu, budku“, děti si hraní moc užívaly. Ve středu k nám zavítala po dvou letech pohádková babička, která dětem před spaním četla příběh na pokračování o lesních zvířátkách, už teď se těšíme, až zase přijde a knihu nám dočte.

Děti si opět díky projektu Šablony III mohly procvičit své schopnosti na noteboocích či tabletách.

Cvičení a pohybové hry jsme také nezanedbávali a předškoláci každý den plnily pracovní list, kterým si procvičovali rozvoj logického myšlení, grafomotoriku a další oblasti.

Na závěr bychom dětem i rodičům popřály krásné, pohádkové jarní prázdniny a za týden se na vás budeme těšit!!

Vaše paní učitelky

https://photos.app.goo.gl/ZCSxRvHVM1bVdgt79