Vzhledem k vaší online výuce v 1. třídě, prosím rodiče, pokud si najdete čas na zopakování slovíček 3. lekce At school, děti je mají vystřižené anebo jsou vzadu v učebnici na str. 90 – pero – pen, guma – rubber, sešit – notebook, kniha – book, penál – pencil case, taška – back pack, pastelka – crayon, tužka – pencil a podle PS na str. 3 zkoušet krátké fráze – What´s this? This is my book,… I´ve got my backpack,…

Vůbec nevadí stálé opakování, děti aspoň získají větší jistotu. Až se vrátíme do prezenční výuky vše dohoníme a pracovní sešit máme stejně až do 2. ročníku, takže ve druhé třídě budeme opět stejné lekce procházet a přidávat slovíčka jako to teď dělám se svými druháčky.

Kdo by chtěl být přece jen ještě více aktivní, zkusí si v nějakém obrázkovém slovníku vyhledávat slovíčka dalších školních potřeb, aby mohl více hovořit o svých věcech – svačina, fixy, pravítko, atd. Může i obrázky nakreslit a pak nám je ve škole ukázat a popsat : This is my glue, marker, scissors,… Oceníme jeho snahu.