Čáry, máry, hokus, pokus…to byl zábavný a poučný týden ve školce. Děti se seznamovaly s prvními poznatky v oblasti přírodních věd. Hravou a zábavnou formou se seznámily s taji vědních oborů, jako je fyzika, chemie…Všichni jsme se alespoň na krátkou chvíli stali vědci. Experimentovali jsme a zjišťovali, jak funguje svět kolem nás. Ve třídě vytékala ze sopky láva, ze skleněných lahviček s barevnou vodou jsme vytvořili xylofon na kterých si všichni zahráli pěkné melodie, ve sklenicích stoupaly barevné bubliny a vytvářely lávové lampy. Míchali jsme barvy a zjišťovali, které další vzniknou. Na malou chvíli se třída proměnila v laboratoř s malými vědci, kteří měli za úkol prozkoumat, co plave a neplave, co je těžké a co lehké. Experimentování jsme zakončili sluníčky, které děti kreslily poslepu. A protože i vědci se musí protáhnout, užili jsme si i spousty pohybových her, cvičení a dovádění na čerstvém vzduchu. Celý týden byl zakončen divadelním představením „Houbařská pohádka“.

Přejeme krásný víkend.