Abraka dabra, hokus pokus!!… to byl zábavný a naučný týden. Děti se seznamovaly s prvními poznatky přírodních věd, s tají chemie a fyziky. Všichni jsme se na krátkou chvíli stali vědci. Experimentovali jsme a zjišťovali, jak funguje svět kolem nás. Ve třídě vytékala láva, na vodní ploše se rozvíjela poupátka, zachraňovali jsme majoránku před jarem, ve sklenicích stoupaly barevné bublinky a vytvářely lávovou lampu, ze skleněných lahviček s barevnou vodou jsme vytvořili xylofon, na který si všichni zahráli pěkné melodie a dokonce se nám podařilo zahrát melodii písničky Skákal pes, ke které jsme si i zazpívali. Z teplé vody a ledu jsme vytvořili mlhu, ve vodě jsme odkrývali obrázky a na závěr jsme zjišťovali, které předměty plavou a které ne. A protože i vědci se musí protáhnout, aby je nebolela záda, užili jsme si i spousty pohybových her, cvičení a dovádění na čerstvém vzduchu.

https://photos.app.goo.gl/pmMve1HWyv8ftyFE7