Tento týden jsme si povídali o zvířátkách, která žijí ve vodě nebo u vody. Nejprve jsme si vysvětlili, jaký význam má voda pro život na zemi, v jaké podobě se s vodou v přírodě setkáváme, nebo jaký je rozdíl mezi potokem, řekou, rybníkem či mořem. Děti třídily a hledaly rozdíly mezi sladkovodními a mořskými živočichy, poznávaly a pojmenovávaly nejznámější ryby a prohlížely si mušle. Vyráběly si rybičky z papíru, ve skupinkách skládaly puzzle, z písmenek slovíčka a třídily obrázky. Naučili jsme se písničku o želvičkách, které si pak děti vyrobily s barevnými krunýřky. Jako každý první týden v měsíci nám přišel číst pohádku „pohádkový dědeček“. Nezapomněli jsme ani na pohádky, pohybové aktivity a grafomotorické úkoly spojené s tímto tématem. Každé dopoledne jsme zakončili pobytem na čerstvém vzduchu.