Vážení rodiče, obrátil se na mne jeden rodič, který si chtěl udělat PCR test u svého dítěte a chtěl vyčerpat bezplatný test od pojišťovny. Na odběrovém místě mu sdělili, že test musí zaplatit, protože již dítě má dva testy (prováděné ve škole) z pojišťovny vyčerpané. Protože jsme za testování laboratoři zaplatili, obratem jsem situaci řešil. NENECHTE SE ODBÝT, na testy máte nárok, protože školní testy jsme platili my, z peněz od MŠMT. V kontrolním systému ÚZIS je chyba, protože systém nerozlišuje samoplátce a platby na pojišťovnu. O tomto problému ÚZIS ví a snaží se ho řešit. Pokud zavoláte na linku 1221, měl by se Váš problém vyřešit. NA DVA TESTY OD POJIŠŤOVNY MÁTE NÁROK, BEZ OHLEDU NA TESTOVÁNÍ VE ŠKOLE.