Ahoj děti, stále se nemůžeme společně sejít v naší třídě, proto posíláme další náměty a úkoly. Tento týden si budeme povídat o zvířecích maminkách a jejich miminkách. Zvířátka můžete pozorovat venku na vycházce, ale i v zoologické zahradě.

  1. Obrázky – poproste rodiče, aby vám otevřeli následující odkaz s obrázky zvířat. Zkuste je pojmenovat a říct, jak se jmenují jejich mláďátka. Můžete také říct jak vypadají, jestli mají srst, jakou mají barvu…..

https://photos.app.goo.gl/Dpx6mLufkiAm8rqu6

2. Koťátka – na výrobu koťátek budete potřebovat čtvrtku, nůžky, lepidlo a jakékoli barvy. Poproste maminku nebo tatínka, aby vám pomohli koťátka namalovat a vystřihnout. Starší děti to určitě zvládnou sami. Jednotlivé části slepte a vyzdobte barvami. Jak by to mohlo vypadat se můžete podívat zde:

https://photos.app.goo.gl/3H261kbTmTbP6iRaA

3. Malované čtení – tentokrát si můžete přečíst pohádku „O třech kůzlátkách“

https://photos.app.goo.gl/DVbwYZX6rZrKHEQG6

4. Kostka pro veselé hraní – je na čase si trochu pohrát a zasoutěžit. Pokud máte možnost, poproste rodiče, aby vám vytiskly obrázek v odkazu. Podlepte jej tvrdší čtvrtkou a s pomocí rodičů si slepte kostku. V házení se můžete střídat se sourozenci nebo s rodiči a hádat jaké mládě je na obrázku. Můžete i soutěžit, kdo uhodne obrázek dřív. Vymyslete si různé obměny – jak dělá, jakou má barvu, můžete ho i předvádět….

https://photos.app.goo.gl/9zA2Y6pkBz37rfJW9

5. Slepička a kuřátka – budete potřebovat pouze barvy, vlastní ruku a palec na kuřátka. Na obrázek můžete dolepit trávu, písek nebo drobné kamínky.

https://photos.app.goo.gl/W4PXhZbdJ1h42wFK7

6. Písnička – jak si zvířátka povídají se můžete naučit v písničce „Krávy, krávy“ od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

https://www.youtube.com/watch?v=ECVThiZaWJU

7. Prohlížení knížek a časopisů – pokud máte doma obrázkové knížky nebo časopisy, zkuste v nich najít zvířata a jejich mláďátka, pojmenujte je. Zeptejte se rodičů, zda můžete časopisy rozstříhat. Pokud ano, vystříhejte zvířata a nalepte si je na čtvrtku.

8. Cvičení s Dádou – a teď trochu pohybu. Zacvičte si s Dádou a její písničkou „Škola zvířátek“

https://www.youtube.com/watch?v=kAUiMM9eCBw

9. Omalovánky

https://photos.app.goo.gl/2PyskFnejBTZKcEP8

Rodičům děkujeme za spolupráci, dětem přejeme hodně zábavy a držíme palce v plnění nových úkolů. Všechny moc pozdravujeme a doufáme, že se brzy uvidíme. Vaše paní učitelky Marcela a Hanka