POZOR, ČERVENÁ

Jak název naznačuje, námětem tohoto týdne byla dopravní tematika. Spolu s dětmi jsme si formou her, vyprávění a vysvětlování připomenuli, jak se máme chovat na silnici, na přechodu pro chodce, když jedeme na koloběžce či na kole, nebo když jdeme na procházku. S využitím obrázků jsme si vysvětlovali, co znamenají barvy na semaforu, jaké známe…

POZOR, ČERVENÁ !

Jen se narodíme a už se staneme účastníky silničního provozu. A proto od začátku dětem vštěpujeme, jak se máme chovat, abychom je ochránili. A tak i ve školce jsme probírali, jak na to, když jdeme pěšky, na kole, nebo třeba vlakem nebo autobusem. Děti znají spoustu dopravních značek a taky jsme se byli podívat, jaké…

8.4. – 12.4. 2024 Pozor červená!

Týden plný zábavy máme za námi. Tentokrát jsme se seznamovali s dopravními prostředky a pravidly silničního provozu. Pro nás byl nejdůležitější semafor, přechod pro chodce a jízda na kole. Dopravní prostředky děti umí pojmenovat a roztřídit podle toho, kde se pohybují – na silnici, na kolejích, na vodě a ve vzduchu. Při výrobě semaforu, který…

DIVADLO KOLOBĚŽKA

Včera nás navštívilo oblíbené divadlo Koloběžka s pohádkou „ NA NÁVŠTĚVĚ V BROUČKOVĚ“. Herci se proměnili v různé broučky. Představili se nám například beruška a čmelák, kteří bydleli na paloučku. Po zimě čekali na jarní sluníčko, kdy vyjde. Tak se společně rozhodli, že založí kapelu, která zahraje sluníčku pro radost, aby vykouklo na oblohu. Všechno…

SVĚT NA VODĚ A POD VODOU

Tento týden jsme si povídali o zvířátkách, která žijí ve vodě nebo u vody. Nejprve jsme si vysvětlili, jaký význam má voda pro život na zemi, v jaké podobě se s vodou v přírodě setkáváme, nebo jaký je rozdíl mezi potokem, řekou, rybníkem či mořem. Děti třídily a hledaly rozdíly mezi sladkovodními a mořskými živočichy,…